Minister Przemysław Czarnek wziął udział w uroczystości podsumowania projektu dotyczącego termomodernizacji budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baranowie. Inwestycja została zrealizowana przez gminę Baranów i województwo lubelskie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

– Dziękuję za zaproszenie na tę ważną uroczystość, która jest zwieńczeniem wzorowej współpracy samorządów. To niezwykle cenne współdziałanie dla dobra uczniów, rodziców i kadry pedagogicznej szkoły. Serdecznie pozdrawiam całą szkolną społeczność i życzę wielu sukcesów edukacyjnych – powiedział Minister.

Termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baranowie to inwestycja o wartości ponad 2,6 mln zł. W budynku wprowadzono wiele zmian m.in. system inteligentnego monitorowania i zarządzania ogrzewaniem pomieszczeń. Na dachu umieszczono baterie słoneczne o mocy 40 kW, co pozwoliło na wprowadzanie energii elektrycznej do sieci dystrybucyjnej, a tym samym znaczne zmniejszenie kosztów energetycznych w przyszłości. Projekt został zrealizowany w 2020 r.

W uroczystości wzięli również udział m.in. Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Wojewoda Lubelski Lech Sprawka.