W gmachu MEiN odbyło się spotkanie edukacyjne ze studentami prawa w ramach Kolegium Legislacji. W spotkaniu wzięli udział Minister Przemysław Czarnek oraz Wiceminister Dariusz Piontkowski. Gościem honorowym wydarzenia był Premier Mateusz Morawiecki.

– Cieszę się, że wspólnie z Panem Premierem możemy uczestniczyć w wydarzeniu, które skupia studentów prawa z całej Polski. Już wkrótce ci młodzi ludzie będą stanowić trzon legislatorów wspierających władzę publiczną – powiedział Minister Przemysław Czarnek.

– Wiele radości przynosi spotkanie w ramach Kolegium Legislacji, gdyż tworzy ono przestrzeń do debaty, porozumienia, wymiany doświadczeń oraz jest płaszczyzną do poszukiwania nowych rozwiązań, szczególnie w dobie kryzysu – dodał szef MEiN.

Kolegium Legislacji

Organizatorem I edycji Kolegium Legislacji jest Forum Inicjatyw Młodzieżowych, współorganizatorem Rządowe Centrum Legislacji, które objęło autorski projekt edukacyjny patronatem honorowym. Projekt skierowany jest do studentów prawa z całej Polski.

Spotkanie edukacyjne w ramach Kolegium Legislacji umożliwiają udział w serii wykładów i warsztatów poświęconym zagadnieniom prawnym oraz społecznym prowadzonym przez prawników, polityków, urzędników, a także inne osoby pełniące istotne funkcje w kraju.

Idea Kolegium Legislacji opiera się integracji młodego pokolenia wokół wartości takich jak: słuszne prawo, dobra legislacja, patriotyzm, właściwe i skuteczne rządzenie, dobro wspólne oraz poszanowanie tradycji.