Zainaugurowano nowy rok akademicki 2021/2022 w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W uroczystości wziął udział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek. Podczas wydarzenia Minister poinformował, że na mocy jego decyzji uczelnia zmieniła nazwę na Akademię Kultury Społecznej i Medialnej.

– 20 lat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej to ciągła walka o prawdę. Walec laicyzacji nie przejechał przez Polskę i nie przejedzie, bo jest ta uczelnia. Chcę z dumą i radością ogłosić, że od dwóch dni nie ma już WSKSiM, ale Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – podkreślił Minister. 

Podczas uroczystości Minister wręczył dyplomy uznania o. dyrektorowi Tadeuszowi Rydzykowi, o. rektorowi Zdzisławowi Klafce, a także trzem pracownikom uczelni, którzy tworzyli ją od początku. 

– Prawda musi być rzeczywiście niezwykle ceniona i niezwykle chroniona w państwie demokratycznym, w państwie praworządnym. Demokracja z drugiej strony nie może być fetyszyzowana, bo prawdy nie da się ustalić w wyniku demokracji – powiedział Minister Edukacji i Nauki w trakcie wydarzenia. 

Wystąpienie Ministra Przemysława Czarnka można obejrzeć pod linkiem

Po inauguracji w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II biskup senior diecezji toruńskiej Andrzej Suski przewodniczył Mszy Świętej.
W uroczystości w Toruniu wzięli udział także przedstawiciele środowiska uczelni, samorządu lokalnego, naukowcy, politycy, a także uczniowie WSKSiM. W programie znalazły się m.in. filmowe podsumowanie działalności WSKSiM w minionym roku akademickim rektora o. Zdzisława Klafki oraz wykład inauguracyjny członka KRRiT, prof. Janusza Kaweckiego pt. „Posługa myślenia jako służba prawdzie”.

21. inauguracja na Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została utworzona 14 sierpnia 2001 roku przez o. Tadeusza Rydzyka i posiada uprawnienia do prowadzenia studiów na kierunkach: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, informatyka, informatyka medialna, kulturoznawstwo, pielęgniarstwo, politologia.