Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek odwiedził Zespół Szkół w Nowej Sarzynie. Podczas wizyty zwiedził pracownię robotyki, uczestniczył w pokazie druku 3D oraz obejrzał sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

– To jest szkoła, w której uczy się ponad 400 uczniów. Dofinansowanie wyniosło ponad 120 tys. zł. Za te środki zostały kupione drukarki 3D, nowoczesny sprzęt nagłaśniający, mikroporty, wszystko po to, by rozwijać umiejętności dzieci w Nowej Sarzynie i we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce – powiedział Minister Przemysław Czarnek podczas wizyty w placówce.

– Ten program jest po to, żeby odkryć talenty naszych dzieci już na etapie szkoły podstawowej. To laboratorium, w którym możemy uczyć się przy wykorzystaniu najnowszych pomocy dydaktycznych – dodał szef MEiN. 

Podczas wizyty w Zespole Szkół w Nowej Sarzynie szef MEiN zwiedził pracownię robotyki, uczestniczył w pokazie druku 3D oraz obejrzał sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

W wydarzeniu wzięli także udział: Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart oraz Podkarpacki Kurator Oświaty Małgorzata Rauch.