Podczas dzisiejszej wizyty na Podkarpaciu Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek spotkał się z władzami Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza oraz Studenckim Kołem Naukowym Formuła Student „PRz Racing Team”.

Podczas wizyty na Politechnice Rzeszowskiej Minister Przemysław Czarnek zapoznał się z inwestycjami realizowanymi ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki. Zwiedził m.in. nową serwerownię uczelni. Wiosną ubiegłego roku MEiN przekazało na ten cel ponad 11 mln zł. Całkowity koszt inwestycji to przeszło 13 mln zł. Jej realizacja przyczyniła się do rozwoju infrastruktury teleinformatycznej uczelni.

Z kolei Studenckie Koło Naukowe Formuła Student „PRz Racing Team”, z którym spotkał się Minister Edukacji i Nauki, to beneficjent programu MEiN „Studenckie koła naukowe tworzą innowacje”. Szef MEiN rozmawiał z przedstawicielami koła o ich działalności, m.in. o nagrodzonym projekcie „Analiza układu napędowego oraz hamującego jako potencjalny system wykonawczy bolidu Formuła Student”.

Foto: Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie