Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w otwarciu sali gimnastycznej oraz przekazaniu jej w użytkowanie na potrzeby Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dominowie. Inwestycja została sfinansowana w ramach programu Sportowa Polska 2020.

W czasie swojego wystąpienia Minister ogłosił nowy program, który już od początku nowego roku szkolnego zacznie obowiązywać w szkołach. – Od 1 września w województwach: lubelskim i opolskim wprowadzamy specjalny program wspierający nauczycieli wychowania fizycznego. Właśnie w takich obiektach jak ten, który ma na celu wyławianie talentów sportowych gotowych sięgać w przyszłości po medale olimpijskie – powiedział Minister Czarnek.

– Macie ku temu wszelkie predyspozycje, macie obiekt sportowy, który będzie wspomagać was w rozwoju talentów sportowych. Dzięki tej sali i tej infrastrukturze sportowej, to właśnie stąd będą pochodzili olimpijczycy i przyszli mistrzowie olimpijscy, czego wam życzę – podkreślił szef MEIN.

Minister zachęcał także lokalne władze do korzystania ze środków pochodzących z Polskiego Ładu, aby rozwijać infrastrukturę i tworzyć inwestycje samorządowe.

Budowa przyszkolnej sali gimnastyczno-sportowej
Inwestycja miała na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej, przeznaczonej na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego oraz na rozwijanie sportowych zainteresowań dzieci i młodzieży. W ramach projektu sala zyskała także wyposażenie w postaci drabinek gimnastycznych, drążków, materacy, liny do wspinania czy równoważni. Całkowity koszt inwestycji to 1 929 414,08 zł natomiast dofinansowanie wyniosło 971 400 zł.

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Dominowie
Historia Szkoły Podstawowej w Dominowie sięga roku 1916. Obecny, nowoczesny budynek szkoły został oddany do użytku w roku 1998. W szkole funkcjonują: 2 oddziały przedszkolne (3,4-latki oraz 5,6-latki) oraz 8 klas szkoły podstawowej. Do oddziałów przedszkolnych uczęszcza 40 dzieci, a do szkoły podstawowej 87 uczniów (w tym 2 z Ukrainy).