– Wszystko idzie zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. Im więcej tak znakomitych miejsc jak Akademia Nauk Stosowanych w Lublinie, tym lepiej – powiedział Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarek podczas ceremonii podpisania aktu erekcyjnego i wmurowania kamienia węgielnego. Szef MEiN pogratulował władzom uczelni i całej społeczności akademickiej podjęcia inwestycji.

Minister Edukacji i Nauki zwrócił uwagę, że nowy budynek pozwoli na rozwijanie kształcenia na kierunkach medycznych: – Pielęgniarstwo, położnictwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne to zawody na polskim rynku medycznym niezwykle pożądane – wskazywał.

Szef MEiN zapowiedział jednocześnie utworzenie kierunku lekarskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim: – Przy pozytywnej opinii Państwowej Komisji Akredytacyjnej i Ministerstwa Zdrowia od 1 października 2023 roku pierwszych 60 studentów będzie mogło podjąć naukę na kierunku lekarskim – podkreślił Minister Edukacji i Nauki. Wyraził jednocześnie nadzieję, że Akademia Nauk Stosowanych będzie kolejnym ośrodkiem kształcącym przyszłych lekarzy: – Mam nadzieję, że w Akademii Nauk Stosowanych w Lublinie będziemy mogli mówić o kolejnym kierunku studiów.

Centrum Nauk Medycznych Akademii Nauk Stosowanych im. Wincentego Pola w Lublinie to obiekt o planowanej powierzchni 4 tys. m kw. Budynek będzie pełnić w głównej mierze funkcję dydaktyczną. Znajdą się w nim gabinety i pracownie specjalistyczne, m.in. do fizjoterapii, kosmetologii, pielęgniarstwa, położnictwa, ratownictwa medycznego, a także nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe. Inwestycja powstaje z myślą o stworzeniu jak najlepszych warunków do pracy dydaktycznej i wszechstronnym rozwoju studentów z Polski i zza granicy.