Podczas piątkowej wizyty na Opolszczyźnie Minister Edukacji i Nauki rozmawiał z mieszkańcami m.in. na temat sytuacji społeczno-gospodarczej oraz inwestycji w oświacie.

Nawiązując do zbliżającego się nowego roku szkolnego, Minister Edukacji i Nauki mówił o środkach przeznaczonych na unowocześnianie polskich szkół. Podkreślał, że do placówek oświatowych w całym kraju trafił nowoczesny sprzęt multimedialny zakupiony z programu „Laboratoria Przyszłości”. Na ten cel rząd przeznaczył rekordową sumę 1 mld zł. Program „Laboratoria Przyszłości” to jedna z wielu inwestycji realizowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki w obszarze cyfryzacji szkół.

Szef MEiN przypomniał również o rządowym wsparciu na rozwój infrastruktury edukacyjnej. W ramach „Polskiego Ładu” samorządy na terenie całego kraju otrzymały 5,2 mld zł. To środki, które zostały przeznaczone na remonty, rozbudowę i unowocześnianie placówek oświatowych.

Podczas rozmowy z mieszkańcami Opolszczyzny Minister Przemysław Czarnek mówił również o dodatkowych środkach dla samorządów na kształcenie dzieci i młodzieży z Ukrainy. Po wybuchu wojny do polskiego systemu oświaty zostało włączonych 200 tys. ukraińskich uczniów. Szef MEiN nawiązywał do swoich spotkań z dziećmi i młodzieżą zza wschodniej granicy podczas wizyt w szkołach na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu.