Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w konferencji prasowej dotyczącej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W wydarzeniu udział wzięli także Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Konferencja odbyła się w Lesznowoli (województwo mazowieckie).

– Najpierw trzeba bezpiecznie do szkoły dojechać, by bezpiecznie się w niej uczyć – mówił podczas konferencji prasowej Minister Przemysław Czarnek.

Szef MEiN podziękował Inspekcji Transportu Drogowego za troskę o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży dowożonych do szkół: – To jest działanie prewencyjne Inspekcji Transportu Drogowego i jest ono absolutnie kluczowe – dodał.

Przedsięwzięcie „Bezpieczna droga do szkoły” jest realizowane od wielu lat przez Inspekcję Transportu Drogowego. Jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa przewozów szkolnych. Inspektorzy sprawdzają trzeźwość i uprawnienia kierowców, stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów. Kontrole rozpoczynają się wraz z pierwszym szkolnym dzwonkiem i są prowadzone w całym kraju przez inspektorów z 16 Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego.