Minister Przemysław Czarnek wziął udział w uroczystym otwarciu mostu na rzece Bystrzyca w Osmolicach oraz drogi 2255L w Niedrzwicy. W uroczystości otwarcia uczestniczyli również Wojewoda Lubelski Lech Sprawka i Starosta Lubelski Zdzisław Antoń.

– Nowy most na rzece Bystrzyca, przebudowana droga powiatowa 2255L w miejscowości Niedrzwica Duża; przypomnijmy sobie, w jakim stanie były drogi powiatowe w województwie lubelskim. Były w opłakanym stanie. W wielu miejscach karetki pogotowia musiały jeździć z chorymi bardzo wolno, żeby chory przeżył drogę do szpitala. Takie były realia. Pamiętamy choćby drogę z Wysokiego do Bychawy… W ostatnich latach ogromne inwestycje rządowe w drogi samorządowe zmieniły ten obraz całkowicie. To dzięki środkom z funduszy i rezerw, które zostały wygospodarowane przez Premiera Mateusza Morawieckiego, mamy nowe drogi i znacząco zwiększamy bezpieczeństwo ich użytkowników – powiedział Minister Czarnek.

– To wymaga odpowiedniego zarządzania drogami, przygotowania inwestycji, nakładów ze środków własnych powiatów czy gmin. Za te decyzje dziękuję. Warto jednak podkreślać, że tych inwestycji nie byłoby, gdyby nie wkład z rządowych funduszy przez ostatnie lata. Rolą rządu RP jest wspieranie samorządów tam, gdzie samorządy nie są w stanie same realizować tak dużych inwestycji – dodał.

Nowy most na rzece Bystrzyca w miejscowości Osmolice i przebudowana droga powiatowa 2255L w miejscowości Niedrzwica Duża zostały oficjalnie oddane do użytku. Inwestycje zostały zrealizowane ze środków z rezerwy subwencji ogólnej Ministra Infrastruktury i Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. Lubelski Urząd Wojewódzki