Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w podpisaniu aktu erekcyjnego i wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę Publicznego Przedszkola w Zakrzówku.

Podczas uroczystości Minister Edukacji i Nauki przypomniał, że tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy z Polskiego Ładu przekazano 5,3 mld zł na inwestycje edukacyjne.

– W samym tylko województwie lubelskim ponad 600 mln zł na tego rodzaju inwestycje edukacyjne. Ponad 8 mld zł to łączna wartość inwestycji w edukację samorządową – w szkoły i placówki samorządowe w ciągu ostatnich dwóch lat – mówił Minister.

– To przedszkole Zakrzówkowi, gminie Zakrzówek, mieszkańcom Zakrzówka, dzieciom jest niezwykle potrzebne. Nowoczesne przedszkole dla 150 przedszkolaków za prawie 13 mln zł, z czego dofinansowanie rządowe to jest kwota przekraczająca 10 mln zł – dodał Minister.

Budowa Publicznego Przedszkola w Zakrzówku
W nowoczesnym, dwukondygnacyjnym budynku przeznaczonym dla 150 dzieci znajdą się m.in sale: dydaktyczne, do zajęć logopedycznych i odpoczynku oraz 2 sale z przeznaczeniem dla klubu dziecięcego. W przedszkolu będzie funkcjonowała również kuchnia z zapleczem i stołówka. Wszystkie sale do zajęć będą posiadały własne sanitariaty.

W budynku znajdą się dwie windy: osobowa, ułatwiająca przemieszczenie się osobom niepełnosprawnym, oraz towarowa.

Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki wsparciu z: Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (8,5 mln zł) oraz Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (1,5 mln zł).