Minister Przemysław Czarnek uczestniczył w XVI Powiatowym Festiwalu Piosenki „Niezapomniane Melodie”. Wydarzenie było okazją do promocji talentów i zaprezentowania uzdolnień artystycznych młodych twórców.

Rozwijanie młodych talentów
– Te okazje i ta scena w Ciecierzynie służy temu, aby odnajdywać, a następnie szlifować wspaniałe talenty, które posiadacie. Nie wystarczy mieć talent, bo talenty mamy wszyscy – mniejsze, większe, w różnych dziedzinach. Trzeba jeszcze te talenty szlifować i rozwijać, zgodnie z przypowieścią ewangeliczną. Trzeba te talenty pomnażać – mówił Minister Przemysław Czarnek. – Robicie to dzięki swoim rodzicom – w pierwszej kolejności, dzięki swoim nauczycielom – w tej samej kolejności, i dzięki sobie, bo to jest też Wasza ciężka praca – dodał szef resortu edukacji i nauki.

Minister Przemysław Czarnek mówił również o znaczeniu muzyki w budowaniu tradycji i kształtowaniu tożsamości narodowej: – Zanurzamy się w przeszłość, bo mówimy o niezapomnianych melodiach, które po raz kolejny będziemy z tej sceny przywoływać po to, by być dumnym z przeszłości. A mamy z czego być dumni. Również z naszej historii muzyki. Ta historia polskiej twórczości muzycznej ma wiele osiągnięć i wiele sukcesów, a także wiele osób, które kształtowały Polskę poprzez muzykę – wskazywał Minister Edukacji i Nauki.

Festiwal „Niezapomniane Melodie”
Festiwal „Niezapomniane melodie” został zorganizowany w Zespole Placówek Oświatowych w Ciecierzynie. Podczas muzycznego spotkania wybrzmiały utwory Romualda Lipki, który na przełomie XX i XXI wieku skomponował najpopularniejsze utwory polskiej muzyki rozrywkowej. Występy młodych artystów wyróżniały się dbałością o muzyczne detale i ciekawą aranżacją.