Minister Przemysław Czarnek spotkał się z Szymonem Ładniakiem – 19-letnim kierowcą wyścigowym, który w ten weekend zadebiutował w wyścigowej serii Ferrari Challenge Europe i zajął trzecie miejsce w drugim wyścigu.

Szymon Ładniak – nadzieja polskiego motorsportu
W tym sezonie Szymon Ładniak startuje w zespole Gohm Scuderia GT, niemieckiego dealera Ferrari, ze wsparciem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, LW Bogdanka i KGHM Polska Miedź.

Już od pięciu sezonów młody polski kierowca jest obecny na krajowych i europejskich torach. W ostatnim sezonie zwyciężył w klasyfikacji juniorów i zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Dotychczasowe osiągnięcia Szymona Ładniaka:

  • II wicemistrz Polski w wyścigach długodystansowych,
  • drugie miejsce w wyścigu długodystansowym w Chorwacji, klasa TCR,
  • czwarte miejsce w kategorii Junior Mistrzostw Europy Centralnej Clio Cup,
  • zwycięzca w rywalizacji Juniorów TCR Germany 2022,
  • trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej TCG Germany 2022.

Szymon Ładniak stawia na nieustanny rozwój – pracowitość i determinację. To one, jego zdaniem, są drogą do sukcesu. Młody polski kierowca rajdowy pochodzi z Lublina i jest ambasadorem tego regionu. Uczestniczy w kampaniach społecznych promujących bezpieczne zachowania na drodze. 

Szymon Ładniak jest studentem Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Trenuje na symulatorze zbudowanym przez swojego ojca.