Minister Przemysław Czarnek wziął udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie. SMAL to cykliczne wydarzenie, które przybliża młodym ludziom znaczenie wspólnoty i jest okazją do wspólnego przeżywania radości ze spotkania z innymi w duchu chrześcijańskich wartości. Tegoroczna edycja spotkania zgromadziła blisko tysiąc młodych osób.

– Jesteście przyszłością Polski, naszego społeczeństwa, pamiętajcie o tym, a my się będziemy się Wami chwalić w całej Polsce i Europie. Wystarczy przyjechać do Garbowa, żeby zobaczyć, jakich mamy wspaniałych młodych ludzi – mówił Minister Przemysław Czarnek do młodzieży zgromadzonej w Garbowie.

11. edycja SMAL 

Tegoroczne Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej obywało się w Garbowie od 16 do 20 sierpnia. W wydarzeniu wzięło udział w blisko tysiąc młodych osób. Hasło tegorocznej edycji SMAL to „Echo Serca”. Wydarzenie oficjalnie otworzyli bp Adam Bab i dyrektor Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej ks. Emil Mazur.

W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in.: 

  • konferencje ks. Kamila Duszka – kapłana Diecezji Siedleckiej, moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, wykładowcy seminarium i nauczyciela w liceum,
  • występ zespołu Małe TGD,
  • konferencje, spotkania w grupach, Msze święte oraz adoracje.

SMAL jest cyklicznym wydarzeniem dla młodzieży szkolnej organizowanym przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.