Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek uczestniczył w konferencji Kół Gospodyń Wiejskich w Poniatowej. Razem z panią marszałek, a teraz europoseł Beatą Mazurek objęli patronatami honorowymi to wydarzenie. Podczas konferencji zaprezentowało się ponad 70 KGW.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. Ducha Świętego w Poniatowej, a następnie uczestnicy przemaszerowali na plac przy ul. Targowej, gdzie odbyły się główne uroczystości.

Na czele pochodu szła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Poniatowej, która obok Zespołu Pieśni i Tańca „Jawor” z Uniwersytetu Przyrodniczego uświetniła uroczystość swoim koncertem. Za najpiękniejszy wieniec dożynkowy w województwie i za organizację dozynek w Spale wojewoda wyróznił KGW Wałowianki i KGW Zagrody.

Na zakończenie konferencji wręczone zostały nagrody dla Kół Gospodyń Wiejskich w trzech kategoriach konkursowych, w których rywalizacja toczyła się przez cały czas uroczystości. Panie rywalizowały w konkurencjach na najlepszy chleb domowego wypieku, na najciekawsze stoisko oraz na najsmaczniejszą potrawę regionalną.