„Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” to nowy projekt edukacyjny Inspekcji Transportu Drogowego dostosowany do czasu pandemii i wymogów nauki zdalnej.
O bezpieczeństwie ruchu drogowego online z uczniami Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku rozmawiał Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

– Musieliśmy przyspieszyć ferie, skumulować je w jednym terminie. W ten sposób spędzimy je jeszcze przez kilkanaście dni. Dlatego oferta przygotowana przez jest znakomita i będzie mogła być też wykorzystana z powodzeniem w roku szkolnym. Przy tej okazji chciałbym serdecznie podziękować Ministrowi Gajdhurowi za edukowanie w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale także Telewizji Polskiej, Polskiemu Radiu czy Fundacji Lotto im. Haliny Konopackiej za propozycje dla uczniów na ferie, tak aby ten czas wolny od zajęć lekcyjnych, dzieci mogły spędzić ciekawie – podkreślił Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek.

Projekt edukacyjny „Bezpieczna Szkoła Krokodylka Tirka” online został przygotowany z myślą o najmłodszych uczestnikach ruchu drogowego – uczniach klas 1-3 szkół podstawowych.

Głównym celem tej inicjatywy jest kształtowanie świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.