Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wspólnie z Prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim odwiedzili Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Radzyminie. Okazją do spotkania z uczniami, nauczycielami i dyrekcją szkoły była 200. rocznica urodzin wybitnego polskiego poety – patrona liceum.

– Jesteśmy uczestnikami sztafety pokoleń i tę pałeczkę wielkiej tradycji, doświadczeń naszego narodu i wielkich osiągnięć naszych przodków, takich jak Cyprian Kamil Norwid, mamy przekazywać następnym pokoleniom – powiedział Minister Przemysław Czarnek.

Szef MEiN pogratulował uczniom i nauczycielom podtrzymywania tradycji szkoły oraz kultywowania pamięci o patronie liceum. 

– Patron to jest rzeczywiście niezwykle ważna rzecz w szkole. Mieć takiego patrona jak Norwid, który się tu urodził, jest stąd, jest naszym rodakiem – to powód do wielkiej dumy i to się także przekłada na jakość pracy szkoły – zaznaczył Minister. – Bądźcie dumni z Cypriana Kamila Norwida. Bądźcie dumni z tego, co robicie, bo rzeczywiście jesteście dla nas gwarantem tego, że tę przeszłość będziecie przenosić w przyszłość – dodał Szef MEiN. 

Jubileusz 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida to także święto uczniów i nauczycieli ze szkół noszących imię Norwida. 

– Wszystkim szkołom norwidowskim, które noszą imię Cypriana Kamila Norwida z okazji urodzin ich patrona składamy najserdeczniejsze życzenia i dziękujemy za to, co robicie – powiedział Minister.