Dziś, 30 września 2021 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka.

Podczas uroczystości Minister wręczył na ręce rektora Michała Zasady czek o wartości prawie 5 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone na pracownię epidemiologii weterynaryjnej, arboretum w Rogowie oraz na bazę infrastruktury informatycznej i zaawansowanych stanowisk badawczych. 

Podczas swojego wystąpienia Minister Edukacji i Nauki podkreślił, że na poprzednim posiedzeniu Rady Ministrów rząd przyjął nowelizację budżetu, w ramach której jeszcze w tym roku do polskich uczelni trafi 1 mld zł. 

Minister podkreślił również, że mamy obecnie bardzo dobry czas dla polskich uczelni na rozwój.

– Jesteśmy w dobrym czasie dla państwa polskiego, w dobrym czasie dla nauki i szkolnictwa wyższego. Jesteśmy wśród społeczności niezwykłej uczelni o wyjątkowej nazwie, z wyjątkową tradycją i rolą na scenie polskiej nauki i szkolnictwa wyższego – zaznaczył Szef MEiN. 

Jednocześnie Minister Przemysław Czarnek pogratulował nowym studentom dobrego wyboru studiów. 

– Gratuluję wyboru SGGW i kierunków, które Państwo wybraliście. Mamy wśród nas młodzież, która za kilka lat będzie brała odpowiedzialność za bezpieczeństwo naszego kraju. Za bezpieczeństwo żywnościowe i klimatyczne – mówił Minister.