Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek uczestniczył w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Poniatowej (województwo lubelskie). Wydarzenie było okazją do promocji lokalnych tradycji świątecznych.

– Wszystko, co jest związane z Bożym Narodzeniem, ma swoje korzenie na wsi, w polskich miasteczkach oraz naszych domach. Dziękuję za trud podtrzymywania tradycji kołom gospodyń wiejskich oraz instytucjom, które je wspierają – podkreślił szef MEiN.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Poniatowej był okazją do skosztowania tradycyjnych potraw wigilijnych, zakupienia ozdób bożonarodzeniowych oraz wspólnego kolędowania mieszkańców Poniatowej. Wydarzenie uświetniły występy lokalnych artystów i twórców ludowych, a także prezentacje tradycji kół gospodyń wiejskich.

Poniatowa to miasto w zachodniej części województwa lubelskiego, w powiecie opolskim. Jest położone jest na Wyżynie Lubelskiej w Kotlinie Chodelskiej. Władze samorządowe Poniatowej od wielu lat kładą nacisk na promocję, oświatę, kulturę i wspieranie społeczności lokalnej.