Z okazji Dnia Nauki Polskiej Minister Przemysław Czarnek skierował list do przedstawicieli środowiska naukowego i akademickiego. W tekście szef MEiN podkreślił, że nauka jest kluczowym impulsem do rozwoju społecznego, gospodarczego i intelektualnego. Minister Edukacji i Nauki przekazał również wyrazy uznania wszystkim osobom zaangażowanym w działalność naukową i akademicką.

– Dzień Nauki Polskiej to wyjątkowe święto ustanowione przez Sejm RP, które jest wyrazem najwyższego uznania dla dokonań naukowców w ponad 1000-letniej historii naszego państwa. To również okazja, aby podziękować wszystkim przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego za ich niezwykłą pracę – napisał Minister Przemysław Czarnek.

W liście szef MEiN przywołał postać Ignacego Łukasiewicza, który jest jednym z patronów roku 2022. Zaznaczył, że Dzień Nauki Polskiej to okazja zarówno do przypominania takich uczonych jak Łukasiewicz, jak również do docenienia wysiłków współczesnych badaczy. Minister Przemysław Czarnek przybliżył także najważniejsze działania MEiN w obszarze szkolnictwa wyższego oraz nauki, które były realizowane w ostatnim roku. 

Minister Edukacji i Nauki złożył również najlepsze życzenia wszystkim przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego: –  Proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz wyrazy najwyższego uznania. Życzę niekończących się inspiracji, wytrwałości oraz wszelkiej pomyślności – napisał.

List Ministra Edukacji i Nauki z okazji Dnia Nauki Polskiej