Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wziął udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Lubelskiej (SMAL). To cykliczne wydarzenie organizowane od 2013 r.

– Jesteście tutaj, jesteście w Garbowie, jesteście na SMAL-u. Przyjęliście zaproszenie na ucztę, idziecie na tę ucztę, tego wam gratuluje, tego się trzymajcie, nawet jeśli będą źle o was mówili, bo będziecie wtedy błogosławieni. Błogosławieni, którym urągają i źle mówią o nich z mego powodu, bo wielka jest ich nagroda w niebie. To wiecie, bo tu jesteście – mówił Minister Przemysław Czarnek do młodych ludzi zgromadzonych w Garbowie.

Wydarzenie od 2013 r. organizuje Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Tegoroczna edycja SMAL-u zgromadziła ok. 700 osób. Odbywa się od 18 do 21 sierpnia pod hasłem „JesteśMY”.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej to wydarzenie, które przybliża młodym ludziom znaczenie wspólnoty we współczesnym społeczeństwie. Jest również okazją do budowania nowych relacji i zacieśniania więzi. Uczestnicy tegorocznej edycji będą mogli wziąć udział w konferencjach, dyskusjach, warsztatach i koncertach.