Premier Mateusz Morawiecki oraz Minister Przemysław Czarnek odwiedzili Szkołę Podstawową w Skokowie (województwo lubelskie), gdzie zakończyła się budowa sali sportowej. Inwestycja została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z rządowego programu Polski Ład.

– Bardzo się cieszę, że oddajemy do użytku wspaniałą salę gimnastyczną, na którą czekało mnóstwo ludzi. Będzie ona udostępniana nie tylko dla uczniów, ale i dla społeczności lokalnej – mówił Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Skokowie.

Szef rządu zwrócił uwagę na szereg inwestycji, które mają służyć zarówno dzieciom, młodzieży, jak i osobom starszym. – Kiedy odwiedzam takie szkoły jak ta, to wiem, że sprawy idą w lepszym kierunku. Na 18 świetlic wiejskich, które są tutaj w gminie, 10 jest remontowanych i ocieplanych po to, żeby móc z nich korzystać cały rok – aby starsi i młodsi budowali przestrzeń wzajemnych relacji – dodał Premier.

Sala sportowa w Szkole Podstawowej w Skokowie
Nowo wybudowana sala gimnastyczna ma powierzchnię 413 mkw. i jest połączona z budynkiem szkoły. Posiada zaplecze sanitarne i sportowe, a także 4 sale dydaktyczne na piętrze (biblioteka, 2 sale lekcyjne i sala do zajęć specjalistycznych). Budynek został dostosowany do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami – posiada windę i specjalny podest. Łączna powierzchnia dobudowanego budynku to 900 mkw. Dodatkowo dokonano montażu instalacji paneli fotowoltaicznych na dachu obiektu.

Szkoła Podstawowa w Skokowie
Szkoła Podstawowa w Skokowie powstała w 1905 r. W placówce funkcjonują 2 oddziały przedszkolne (42 dzieci) oraz 8 oddziałów szkoły podstawowej. W placówce uczy się 115 uczniów, w tym 5 z Ukrainy.

Szkoła korzysta z programów „Aktywna tablica” oraz „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”. Uzyskała również dofinansowanie w ramach „Laboratoriów Przyszłości”. Uczniowie z powodzeniem rywalizują w konkursach i zawodach sportowych.

Szkoła została wyróżniona Kryształową Malwą i uzyskała tytuł „Szkoła rozumnie kształtująca krajobraz”, biorąc udział w konkursie na najładniejszy ogród.